Buty robocze na zimę: 4 porady, jak wybrać właściwe robocze obuwie zimowe

Zastanawiasz się, jak jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo, komfort i wydajność pracy w Twojej firmie? Przed Tobą 4 szybkie wskazówki, które umożliwią Ci wybór najbardziej odpowiedniego obuwia na zimę.

#1 Dopilnuj, aby Twoje zimowe buty robocze miały odpowiednie ocieplenie

Okres zimowy może oznaczać tylko jedno – że Twoje stopy (albo Twoich pracowników) będą narażone na działanie niskich i nieprzyjemnych temperatur. Musisz przyznać, że praca w takich warunkach nie należy do najprzyjemniejszych, a jeśli potrwa zbyt długo – można się narazić na ryzyko choroby i dłuższej absencji w pracy.

Dlatego pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać podczas wyboru obuwia roboczego, jest upewnienie się, że posiada właściwe ocieplenie.

Naprawdę dobre buty robocze na zimę poznasz po odpowiedniej budowie, która zapewnia zarówno ochronę przed zimnem “od góry”, jak i oferuje wysoki poziom izolacji termicznej podeszwy - “od spodu”.

#2 Upewnij się, że buty na zimę są stabilne i chronią przed upadkiem

W wielu przypadkach praca w niskich temperaturach może oznaczać również konieczność radzenia sobie ze śliskimi, a co za tym idzie – niebezpiecznymi powierzchniami.

W związku z tym, podczas wyboru zimowych butów do pracy, zwróć uwagę, czy dany model jest wyposażony w antypoślizgową podeszwę. Jej posiadanie pozwoli Ci uniknąć wielu stresowych sytuacji, a co najważniejsze – ograniczy ryzyko pośliźnięcia się, które może skutkować mniej lub bardziej poważnymi urazami.

#3 Sprawdź, czy zimowe obuwie jest łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji

Zima ma to do siebie, że po okresach niskich temperatur (którym towarzyszy biały i przyjemny śnieg), nadchodzą nieco wyższe, a wraz z nimi – roztopy, plucha oraz błoto. Jak pewnie się domyślasz, każde z nich może spowodować, że Twoje obuwie bardzo szybko straci dawny “blask” i po prostu będzie brudne.

Dlatego kolejnym elementem, który warto wziąć pod uwagę, jest rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru upewnij się, że buty nie chłoną zanieczyszczeń i są proste w myciu. To zdecydowanie oszczędzi Ci nie tylko sporo czasu, ale również nerwów – w przyszłości 😉!

A jeśli już o roztopach i towarzyszącej im wodzie mowa...

#4 Wybierz robocze buty, które są wodoodporne

Jeżeli istnieje choć cień szansy, że obuwie może zostać narażone na kontakt z wodą – wybierz produkty, które nie pozwolą, aby przedostała się ona do wnętrza butów.

Bo nie ma chyba nic gorszego niż praca w zimnych, a dodatkowo kompletnie przemoczonych skarpetkach.

Szukasz roboczych butów na zimę, które zapewnią Ci to wszystko?

Już teraz odwiedź sklep internetowy Protektor, w którym czeka na Ciebie szeroki wybór profesjonalnego obuwia. W naszej ofercie znajdziesz gotowe produkty przygotowane z myślą o służbach mundurowych i osobach wykonujących specjalistyczne zawody.

W naszym asortymencie nie brakuje także propozycja dla tych, którzy poszukują dobrych butów do użytku prywatnego.

Produkt z tego artykułu

Budownictwo / Prace wykończeniowe

CRAFT 01-010854

Do pobrania

Karta produktu Certyfikat
image

Zapisz się do newslettera!